2014. január 4., szombat

SzeretNaim!



Minden egy Unitra rádiósmagnóval kezdődött!
Pontosabban a technikai része, mert az rendben van, hogy az ember fogékony a zenére, de ha azt valamilyen úton-módon szeretné is hallgatni, akkor muszály valamiféle zenereprodukáló eszközt a háztartásba integrálni.
A baj ott kezdődik ha az ember nem elégszik meg egy Unitra rádiósmagnóval!
A high fidelity meglehetősen ingoványos talaj, nehéz eldönteni, hogy átok, avagy áldás ha egyszer tudomást szerzünk a kommersz készülékeknél magasabb minőségű, és árú audiofil, illetve high-end kategória létezéséről. 
Áldás, mert ezek a készülékek megajándékoznak egy olyan élménnyel, amit nehéz megmagyarázni pusztán a beléjük épített technológiával, mérnöki tudással.....van bennük valami plusz, ami arra készteti az embert, hogy a megszólaló zenére figyeljen....tökéletesen kikapcsol!
Átok, mert sokba kerül, és nem könnyű megtalálni a nekünk tetsző hangot.
Mert ráadásul nem is szólnak egyformán!
Hiroyasu Kondo
Az egyik legnagyobb ikon, az Audio Note alapítója Hiroyasu Kondo, arra tette fel az életét, hogy az általa nagyra tartott Toscanini művészetét minél élethűbben tolmácsolja.
Itt már nem pusztán a zene élethű megszólaltatása a cél, hanem az érzelmek átadása, kiváltása a hallgatóból.
Csak a minőség számít, az ár sokad rangú szempont, talán ezért is kerül a leghíresebb erősítője,- az Ongaku- közel húszmillió forintba.
Ongaku
Persze nem kell ennyire elrugaszkodnunk a realitástól, ha kiváló minőségben szeretnénk zenét hallgatni otthon, vannak szerencsére kivételes készülékek jóval olcsóbban is.
Elég sok zenét hallgatok, többnyire rádióról, csak ott a legkevesebb esetben játszanak olyan zenét, mint amit otthon szoktam hallgatni, és elmélyült zenehallgatásra sincs lehetőség.
Vagyis kellett valami itthonra!
Hogy miért pont Naim?
A céget egy angol úriember, bizonyos Julian Vereker alapította 40 éve.
Julian Vereker
A 40 év alatt a cég meglehetősen nagy rajongó tábort szerzett magának, akikre a kívülállók ma is sanda szemmel néznek, csakúgy mint az Audio Note kedvelőire, hogy miért arra csak tippelni tudok.
Az Audio Note hangjának megértéséhez kell némi zenei érettség, befogadókészség, ami sok emberben nincs meg.
A Naim esetében másról van szó, ezek a készülékek nagyon másképp működnek.
Míg mások a zene szépségét próbálják visszaadni, hű hangszerhangok jó térábrázolás segítségével, a Naim inkább a ritmusjátszó képességével hat.
Míg mások a fotelbe szegeznek, addig a Naim arra késztet, hogy felpattanj onnan, és nem engedi, hogy a zenét csak úgy a háttérben hallgasd, szinte követeli, hogy figyelj rá.
Ugyanakkor végtelenül különcök, olyan megoldásokat alkalmaznak, amit senki más, és a készülékeik többnyire csak egymás társaságát élvezik igazán, vagyis az optimális hangminőséget teljes Naim rendszerrel érhetjük el.
És az már önmagában is megtiszteltetés, ha Naim készüléket veszel, és regisztrálod a gyártó honlapján, a cég elnöke személyes levelet küld postán................hagyományos levelet..........nem elektronikusat!

                                                                    

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése